Itt vagy: » Hírek » Újraindul a tej-kifli-alma program Kovászna megyében

Újraindul a tej-kifli-alma program Kovászna megyében

2019. február 20., szerda

Csütörtöktől ismét kapnak tej-kifli-almát a Kovászna megyei gyerekek. Kovászna Megye Tanácsa négy évre szóló keretszerződést kötött a Pan-Abacs kft.-vel és a Dorna Lactate céggel. A dokumentumnak megfelelően február 21-től kezdődően, hétfőn, kedden és szerdán tejet és kiflit, csütörtökön és pénteken teljes kiőrlésű lisztből készült kekszet és almát kapnak a háromszéki óvodások és iskolások.

Számos bürokratikus akadályt kellett leküzdeni, hogy a közbeszerzést meg tudjuk tartani, ugyanis Háromszéken az előző keretszerződés pont a törvény és módszertani módosítások idején járt le. Jó romániai szokások szerint a régi szabályozás már nem volt érvényben, de az újak még nem jelentek meg, ennek viszont mi ittuk meg a levét Kovászna megyében. A szerződéseket aláírtuk, csütörtöktől indul a program” – magyarázta Henning László, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke, hozzátéve, a megyei önkormányzat fontosnak tartja ezt a programot, viszont a meleg ebéd biztosítása egészségesebb megoldás lenne. A kormánynak van egy erre vonatkozó kísérleti programja, Kovászna megyéből a második szemesztertől Málnás község vesz részt benne.

Az Európai Unió által finanszírozott programból a rövid programú óvodások és az 1-8. osztályos tanulók részesülnek. Kovászna megyében 23 579 gyerek fog kapni naponta pék-, tejterméket és gyümölcsöt. Az almát és a péktermékeket a Kovászna megyei Pan-Abacs kft. biztosítja, a két szerződés értéke 1,5 millió lej, az UHT tejet a Dorna Lactate biztosítja, a szerződés értéke 986,9 ezer lej. A termékek szállításáért a Pan-Abacs kft. felel.