Sunteți aici: » Despre instituție » Carieră - Posturi scoase la concurs » Eexamen de promovare în grad profesional imediat superior - muncitor calificat gradul II din cadrul Serviciului de administrare a drumurilor județene promovează în funcția de muncitor calificat gradul I

Luni, 24 octombrie 2022

Consiliul Judeţean Covasna

organizează în data de 08.11.2022, examen de promovare în grad profesional imediat superior celui deținut a unui angajat din cadrul aparatului de specialitate al Consiliului Județean Covasna, după cum urmează:

- 1 muncitor calificat gradul II din cadrul Serviciului de administrare a drumurilor județene promovează în funcția de muncitor calificat gradul I.

Examenul va consta dintr-o probă practică, care se va desfășura la sediul Serviciului de administrare a drumurilor județene, din Municipiul Sfântu Gheorghe, str. Recoltei, nr.3.

Pentru a participa la examenul de promovare în grad profesional superior celui deținut, candidatul trebuie să îndeplinească cumulativ următoarele condiții:

•  să fi obținut calificativul „foarte bine” la evaluarea performanțelor profesionale individuale cel puțin de două ori în ultimii trei ani de activitate;
  • să nu fi avut vreo abatere disciplinară neradiată.

Calendarul de desfășurare a concursului:

Depunerea dosarelor pentru probă: 24.10.2022 – 04.11.2022 inclusiv, orele 1200

- în termen de maxim două zile lucrătoare de la expirarea perioadei de depunere a dosarelor de concurs are loc selecția dosarelor

- în cel mult o zi lucrătoare de la afișarea rezultatului selecției dosarelor se pot depune contestații

Proba practică: 08.11.2022, ora 1000

Proba practică constă în testarea abilităţilor şi aptitudinilor practice ale candidatului, după următoarele criterii:

- capacitatea de adaptare;

- capacitatea de gestionare a situațiilor dificile;

- îndemânare și abilitate în realizarea cerințelor practice;

- capacitate de comunicare;

- capacitatea de gestionare a resurselor alocate pentru desfășurarea probei practice.

- în termen de maxim o zi lucrătoare de la finalizarea probei practice – notarea și comunicarea rezultatului probei practice.

- în cel mult o zi lucrătoare de la afișarea rezultatului probei practice se pot depune contestații.

- în termen de maxim o zi lucrătoare de la expirarea termenului de depunere a contestațiilor rezolvarea contestațiilor și comunicarea rezultatelor la contestațiile depuse.

Promovarea probei practice: obţinerea unui minim de 50 puncte din 100 puncte maxim.

• Rezultatul final al examenului de promovare se afişează pe pagina web şi la sediul Consiliului Județean Covasna, în termen de 2 zile lucrătoare de la data expirării termenului de depunere a contestaţiei.

Relaţii suplimentare se pot obţine la Compartimentul resurse umane, telefon 0267/311190 sau 0367/403900 int. 138.

Rezultatul selecției dosarelor

Rezultatul probei practice