Sunteți aici: » Despre instituție » Carieră - Posturi scoase la concurs » Concurs pentru ocuparea următoarei funcții contractuale de execuție temporar vacante: inspector de specialitate gr. II în cadrul Serviciului de administrare a drumurilor județene

Joi, 7 martie 2013

Consiliul Judeţean Covasna organizează concurs în perioada 18.04.2013 – 22.04.2013, pentru ocuparea următoarei funcții contractuale de execuție temporar vacante: inspector de specialitate gr. II în cadrul Serviciului de administrare a drumurilor județene – 1 post

ANUNȚ

Consiliul Judeţean Covasna

Condiţii de participare la concurs:
-   Studii superioare de lungă durată sau universitare de licență, absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă;
-   Vechime în specialitatea studiilor necesare ocupării postului de minim 6 luni;
-   Cunoștințe de operare pe calculator: Word, Excel, Internet, Outlook – nivel mediu;

Pentru a participa la concursul organizat în vederea ocupării postului de mai sus candidaţii trebuie să îndeplinească, cumulativ, condiţiile specifice de participare şi cele prevăzute la art. 3 din Regulamentul-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcţiilor contractuale şi a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice, aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 286/2011.

Concursul se va desfăşura la sediul Consiliului Judeţean Covasna, în municipiul Sfântu Gheorghe, Piața Libertăţii nr. 4 și va consta din 2 probe: proba scrisă în data de 18.04.2013 ora 9 și proba de interviu în data de 22.04.2013.

Dosarele de înscriere la concurs se pot depune până la data de 21.03.2013, ora 1600, inclusiv, la Compartimentul resurse umane din cadrul Consiliului Judeţean Covasna.

Relaţii suplimentare se pot obţine la sediul Consiliului Judeţean Covasna la Compartimentul resurse umane, la telefon 0267/311190 sau 0367/403900 int. 138.

TAMÁS Sándor
Preşedinte

Lista actelor pe care trebuie să le conțină în mod obligatoriu dosarul de concurs