Sunteți aici: » Despre instituție » Carieră - Posturi scoase la concurs » Concurs pentru ocuparea a unei funcții contractuale de execuție temporar vacante din cadrul Serviciului de administrare a drumurilor județene: muncitor calificat (mecanic)

Joi, 23 octombrie 2014

Consiliul Judeţean Covasna

organizează concurs în perioada 08.12.2014 – 11.12.2014, pentru ocuparea a unei funcții contractuale de execuție temporar vacante din cadrul Serviciului de administrare a drumurilor județene, după cum urmează:

muncitor calificat (mecanic)

Condiții de participare la concurs:

• are cetăţenia română, cetăţenie a altor state membre ale Uniunii Europene sau a statelor aparţinând Spaţiului Economic European şi domiciliul în România;
  • cunoaşte limba română, scris şi vorbit;
  • are capacitate deplină de exerciţiu;
  • are o stare de sănătate corespunzătoare postului pentru care candidează, atestată pe baza adeverinţei medicale eliberate de medicul de familie sau de unităţile sanitare abilitate;
  • nu a fost condamnată definitiv pentru săvârşirea unei infracţiuni contra umanităţii, contra statului ori contra autorităţii, de serviciu sau în legătură cu serviciul, care împiedică înfăptuirea justiţiei, de fals ori a unor fapte de corupţie sau a unei infracţiuni săvârşite cu intenţie, care ar face-o incompatibilă cu exercitarea funcţiei, cu excepţia situaţiei în care a intervenit reabilitarea.
  • vechime în muncă: de minim 6 ani;

Concursul se va desfăşura la sediul Consiliului Judeţean Covasna, în municipiul Sfîntu Gheorghe, Piața Libertăţii nr. 4 și va consta din 2 probe: proba scrisă în data de 08.12.2014 ora 9 și proba de interviu în data de 11.12.2014.

Dosarele de înscriere la concurs se pot depune până la data de 07.11.2014, ora 1330, inclusiv, la Compartimentul resurse umane din cadrul Consiliului Judeţean Covasna.

Relaţii suplimentare se pot obţine la sediul Consiliului Judeţean Covasna la Compartimentul resurse umane, la telefon 0267/311190 sau 0367/403900 int. 138, 139.

TAMÁS Sándor

Preşedinte

Bibliografie

LISTA privind actele pentru întocmirea dosarului de înscriere la concurs