Itt vagy: » Hírek » Zalánpatakon fürdőt és gyümölcsfeldolgozó gépet adtak át

Zalánpatakon fürdőt és gyümölcsfeldolgozó gépet adtak át

2014. augusztus 18., hétfő

Befejeződött az a tíz napos munkálat Zalánpatakon, amelynek eredményeként mofettával, filagóriával és fűthető medencével ellátott népi feredő várja az érdeklődőket. Augusztus 16-án, szombaton a fürdő átadása mellett az AgroSIC Közösségek Közti Társulás jóvoltából egy mobil gyümölcsfeldolgozó és csomagoló géppel is gazdagodott a település.

Kovászna Megye Tanácsa, az Ars Topia Alapítvány, valamint anyaországi fiatalok és a helyiek Herczeg Ágnes tájépítész vezetésével negyedik alkalommal létesítettek népi fürdőt Háromszéken, ez alkalommal Zalánpatakon.  A kis falu felső részében, a patak melletti erdőrészen széndioxid gázfeltörésben és borvízforrásban gazdag terület új, esztétikusan kiépített formában várja a turistákat, illetve helyieket.

Kasléder József, Málnás község polgármestere köszönetét és örömét fejezte ki a fürdőépítés kapcsán. Elmondása szerint az elmúlt tíz napban felpezsdült az élet Zalánpatakon, amely most már egy, közös munkával elkészített fürdőhelységgel rendelkezik, ahová bármikor ellátogathatnak a helyi fiatalok és idősek egyaránt.

Szombaton az Agrosic Közösségek közti Társulás egy mobil gyümölcsfeldolgozó és csomagoló gépet nyújtott át a Zalánpatak Kincsei Egyesületnek, amely erdei gyümölcs, zöldség és gomba feldolgozásának céljából jött létre az elmúlt évben.

Orbán Miklós, az AgroSIC Egyesület vezetője elmondta: „A gép megvásárlása az egyik legfontosabb beruházása az egyesületünknek. Málnás község egyike az alapító tagjainknak és már nagyon rég keressük közösen azt a beruházást, ami ennek a kicsi falunak legjobban hasznára válhat. A gyümölcsfeldolgozó gépnek a megvásárlásával lehetőséget teremtünk a község fiataljainak, hogy jövedelemhez juthassanak a csomagolt levek árusításával, a térségnek pedig alkalma adódik, hogy a környékbeli gyümölcsöket és zöldségeket feldolgozzák és tartósítsák. Ha az egyesület ki tudja használni a gép kapacitását, akkor több száz tonna termést is fel tud dolgozni egy szezon alatt.  Nemsokára kezdődik az alma betakarítása, ez az egyik olyan gyümölcs, amit nagy mennyiségben be lehet szerezni és könnyen feldolgozható.”