Itt vagy: » Hírek » Váncsa György nevét viseli a Fair Play kupa

Váncsa György nevét viseli a Fair Play kupa

2015. június 24., szerda

„A csapadék egy plusz embert is kitesz oltáskor” – beszélték egymás közt a kökösi tűzoltóverseny résztvevői. Annak ellenére, hogy vasárnap az önkéntes tűzoltók megyei versenyét végigkísérte az eső, sem az érdeklődők száma, sem a tűzoltók hangulata nem fogyatkozott meg.

Június 21-e fontos dátum a megye önkéntes tűzoltóinak életében: ez volt az az esemény, amelyen eldőlt, hogy melyik csapat is képviseli Kovászna megyét 2015-ben az Önkéntes Tűzoltók Országos Vetélkedőjén. A verseny természetesen felvonulással kezdődött, a résztvevők a rezesbandát követve vonultak a helyszínre, azaz a kökösi sportpályára.

A zsűri tagjai ezúttal is a sepsiszentgyörgyi Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) soraiból kerültek ki, György Alfons parancsnok, a hagyományokhoz híven, ezúttal is a fair playre helyezte a hangsúlyt. Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke elmondta: „Az önkéntes tűzoltók jelenléte egy-egy településen akár 150 évnél is nagyobb múltra tekint vissza Háromszéken. Az első, maihoz hasonló versenyt éppen 101 éve tartották. A Katasztrófavédelmi Igazgatóság hivatásos tűzoltói is gyakran mondják el, hogy az önkéntesek nagy segítséget jelentenek: sok mindennel járulnak hozzá az oltás előkészítéséhez, gyakran rajtuk múlik, hogy nem keletkezik jelentős kár. A megyei önkormányzatnál azt is fontosnak tartjuk, hogy az önkéntes mozgalomnak közösségszervező funkciója van, ami hosszú távon szintén nagy jelentőséggel bír egy település életében.”

Az idén tavasszal hunyt el Váncsa György, a megye legidősebb önkéntes tűzoltója, aki az amatőr tűzoltók közt kiemelt megbecsülésnek örvendett, hiszen a versenyek során mindig a sportszerűséget képviselte. Emléke tiszteletére, a megyei önkormányzat javaslatára a Fair Play kupa elnevezés kiegészült a Váncsa György nevével – ezt egyébként éppen a kőröspataki csapat nyerte el, amelynek jómaga is tagja volt. A versenyre összesen 10 csapat nevezett be, a harmadik helyet Nagyborosnyó-Lécfalva csapat, a másodikat az Uzoniak, az első díjat pedig a várakozásoknak megfelelően Kökös nyerte meg.