Itt vagy: » Hírek » Újabb megyezászlót adott át Tamás Sándor

Újabb megyezászlót adott át Tamás Sándor

2010. március 21., vasárnap

Az elmúlt másfél évben több mint húsz egyházközséghez jutott el Kovászna megye zászlója. Az arany-kék zászlót, amelynek közepén a megye címere is megtalálható Tamás Sándor, a megyei önkormányzat elnöke ezúttal a sepsiszentgyörgyi Szent Benedek templomban Hajdú János főesperesnek adta át.

A március 21-én tartott szentmisét követően a megyei tanácselnöke elmondta: „a székelyföldi emberek nem kérnek előnyöket, sem alamizsnát, hanem saját erejükre támaszkodva akarják újjáépíteni a Háromszéket, a megyét”. Tamás Sándor hangsúlyozta: az infrastrukturális fejlesztések, a tiszta ivóvíz és annak a lehetősége, hogy a gyerekek ma már korszerű iskolákban tanulhatnak önmagukban komoly eredményt jelentenek, azonban ennél többre is szükség van. „A mi feladatunk, hogy megfogalmazzunk egy sikeres, pozitív jövőképet. Ennek az alapja a székely ember lehet, az a székely ember, aki becsületes munkával és mások iránti szolidaritással éri el a maga szerencséjét.”

A zászló jelentéséről Tamás Sándor elmondta, hogy Háromszék vármegye régi-új zászlója tudja a leginkább kifejezni megyénk lakói számára az összetartozást.