Itt vagy: » Hírek » Székely termék, mint hungarikum Békéscsabán

Székely termék, mint hungarikum Békéscsabán

2014. június 23., hétfő

A Békés Megyei Önkormányzat által nemrégiben megszervezett, a Csabai Sörfesztivál és Csülökparádé részeként megtartott, a Kárpát–medence nemzeti értékei és hungarikumai című konferencián Kovászna megye testvérmegyéjében Székelyföld is képviseltette magát Orbán Miklós, az AGROSIC Közösségek Közti Társulás igazgatója személyében, aki a székely termékekről tartott előadást.

A konferencia kiemelt célja volt bemutatni Békés megye és az azt körülvevő gazdasági-földrajzi egység, a Kárpát-medence feltárt és kiválasztott nemzeti értékeit, valamint a hungarikumok, a megyei és a helyi értékek gondozását célzó partneri háló megerősítését. Az eseményen a kiállítók mellett szakemberek mutatták be mindazon értékeket, amelyek magukban hordozzák a nemzeti értékké válás lehetőségét, és határon túli előadók nyújtottak betekintést Székelyföld és Vajdaság Autonóm Tartomány értékgyűjtő munkájába.

Orbán Miklós, az AGROSIC Közösségek Közti Társulás igazgatója a konferencián Székely Termék: Tradíció, minőség és egészség címmel tartott előadást, aki szerint a székelyföldi termelők és a fogyasztók figyelmét vissza kell terelni saját termékeink felé. A háromszéki szakember elmondta: „Azonosítanunk kell, hogy mi értékesíthető a közvetlen környezetünkben, mint például az erdei és kerti gyümölcsök, a házikolbász vagy sajtok. A Székely Termék márkanév az elmúlt időszakban lényeges szerepet kapott Hargita és Kovászna megyében egyaránt, amelynek lényege, hogy segítse a helyi kistermelőket a piacra jutásban, valamint ösztönözze a fogyasztókat, hogy vásároljanak helyi, egészséges árut.”

A háromszéki szakember kifejtette:„Lényeges a határokon átívelő rendezvényeken való részvétel, hiszen a közös értékeink ápolása ugyanolyan fontos feladat határon innen és túl. Amellett, hogy a termékvásárokon a kiállítók bemutatják a helyi értékeket, a jó példákat is eltanulhatjuk egymástól. Számos olyan hasznos tapasztalattal tértem haza erről az útról, amit a Székely Termék kapcsán felhasználhatunk.”