Itt vagy: » Hírek » Sikernek bizonyult a Székely Családok Napja

Sikernek bizonyult a Székely Családok Napja

2011. május 14., szombat

Minden várakozást felülmúlt a szombaton, május 14-én  az első alkalommal „tető alá” hozott Székely Családok Napja rendezvény, hiszen összesen 140 család regisztrált résztvevőként, ami több mint 400 személyt jelentett.

Minden várakozást felülmúlt a szombaton, május 14-én  az első alkalommal „tető alá” hozott Székely Családok Napja rendezvény, hiszen összesen 140 család regisztrált résztvevőként, ami több mint 400 személyt jelentett, amelyre az árkosi Európa Tanulmányi Központban, Kovászna Megye Tanácsa, Kovászna Megyei Szociális Gondozási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság és a Europe Direct Infomációs Központ szervezésében került sor.

Az eseményt Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke nyitotta meg, aki maga is három gyermekével és feleségével érkezett Árkosra, Székely János, árkosi unitárius lelkész, és Vass Mária, a Kovászna Megyei Szociális Gondozási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság vezetője társaságában. A gyülekező családokat köszöntő beszédében a megyei önkormányzat elnöke rámutatott, hogy „egy közösség életének jól megragadható fokmérője, hogy milyen állapotban vannak a társadalom alapegységei a családok. A családok állapotának egyik nyilvánvaló mutatója a megszületendő gyerekek száma. A szülők döntése, hogy egyáltalán vállalnak, és, ha igen, hány gyermeket, kifejezi, hogy miképpen gondolkodnak az őket körülvevő szélesebb közösségükről és környezetükről, vagyis a jövőről.”

Tamás Sándor ugyanakkor kifejtette, hogy „bátran kimondhatjuk, hogy a gyermekünk ad értelmet az életünknek, és kétségtelenül igaz, hogy a gyermekek megsokszorozzák a szülő erejét, míg a gyermekek nemzedéke megsorozza egy nemzet erejét. A gyermek egy olyan pozitív ösztönző erő a társadalom életében, amelyhez hasonlót nem ismerünk”.  Tamás Sándor arra is felhívta a figyelmet, hogy példaértékű az, ahogyan a rendezvény a civil szféra, az önkormányzat és a lakosság összefogása révén közös munka eredményeként jöhetett létre.

A köszöntő szavak után Székely János áldását hallgathatták meg a megjelentek, majd Tamás Sándor elnök megszelte a családnapra sült friss, megáldott óriáskenyeret.
A megnyitót követően az egyre nagyobb számban gyülekező szülők és gyerekek – akik közül sokan a felkérésnek megfelelően biciklivel érkeztek Árkosra – vették birtokba a Központ előtti zöldövezetet, ahol a tarka-barka gyerekvárosban, a Maszat téren szórakozhattak. A szülők Papp Adolf és Balázs Réka családterapeuták előadását hallgatták a család szerepéről a gyermek személyiségének fejlődésében. Volt itt csodapatika, könyvesbolt, könyvtár, cukrászda, fodrászat, pékség és ajándékbolt. Nagy sikere volt a gyurmázásnak, festésnek, illetve a különböző hagyományos gyerekjátékoknak. Többen, a Szentkereszti-kastélyt és annak kertjét is meglátogatták, ahol a szobákat végigjárva megismerhették, hogy miként is éltek egykoron a nemesek, míg a kertben pónilovazásra nyílt lehetőség. A színes program egyik központi eseménye a közös családi ebéd volt, ahol a résztvevők a helyi termelők és vállalkozók által felajánlott alapanyagokból főtt gulyást közösen fogyasztották el. A tartalmas rendezvényt a Kelekótya-együttes koncertje zárta.

A megyei önkormányzat tervei szerint a most útjára indított rendezvényt még idén folytatják, más helyszínen, és más formában. Tamás Sándor elnök szerint erre, várhatóan az év második felében kerül majd sor.