Itt vagy: » Hírek » Megnyílt a MAGMA - Kortárs Képzőművészeti Kiállítótér

Megnyílt a MAGMA - Kortárs Képzőművészeti Kiállítótér

2010. április 2., péntek

A Bazár soron helyet kapó Magma a Székely Nemzeti Múzeum gondnoksága alatt a kortárs képzőművészeti kifejezési formáknak ad otthont. A legelső tárlatra április elsején, csütörtökön került sor.

A megnyitón felszólaló Tamás Sándor megyei önkormányzati vezető, Vargha Mihály a Székely Nemzeti Múzeum igazgatója és Ütő Gusztáv, az ETNA alapítvány vezetője egyetértettek abban, hogy a kortárs művészetnek teret adó ingatlan szükségszerűségéhez nem férhet kétség.

A Magma Kiállítótér először két felvidéki képzőművész, Rónai Péter és Farkas Roland tárlatának adott otthont.  A Mester és tanítványa kiállítás-sorozatot a szervezők a következőképpen mutatják be: „egy idős és egy fiatal alkotót kérünk fel közös kiállítás létrehozására. Ma, már talán anakronisztikus a mester és tanítvány klasszikus felállás a tudás konkrét, gyakorlati átadása. Ehelyett a mai mesterek irányvonalakat megjelölve, konkrétumokat kerülve ez által is nagyobb szabadságot biztosítva a tanítványnak, gyakorolnak hatást. Előfordul, hogy ezen hatást visszahatás követ. Ezekre és hasonló kapcsolatokra keresünk példákat az első Rónai Péter (Pozsony) és Farkas Roland (Komárom) illetve a második Juraj Bartusz György (Kassa) és Radoslava Macejova (Kassa) alkotásainak közös kiállításában.”