Itt vagy: » Hírek » Megalakult az első romániai faklaszter

Megalakult az első romániai faklaszter

2010. április 19., hétfő

Önkormányzati, vállalkozói, tanügyi és faipari szakintézmények képviselői írták alá a hétfőn Sepsiszentgyörgyön a Pro Wood Klaszter alapító-okiratát. A különböző területeket összekötő hálózat célja, hogy Brassó és Kovászna megye faiparát megszilárdítsa.

Kovászna Megye Tanácsa az elmúlt év során hozott határozatot arra, hogy a klaszter létrehozását támogassák, így a létesítendő szervezet közel 200 000 euró értékű pályázatot is elnyert. A klaszterben Kovászna Megye Tanácsa, Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Kovászna városok, valamint Bereck és Zágon községek, a megyei tanfelügyelőség és több iskolaközpont, a brassói Transilvania Egyetem Faipari Kara, a KO-FA Egyesület, az ASIMCOV, a Berecki Magánerdészet is részt vállal. Ezen felül támogatást nyújt a Brassói Erdészeti és Vadászati Területi Felügyelőség, a Kovászna Megyei Erdészeti Igazgatóság, a Környezetvédelmi Ügynökség, valamint a Kovászna Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség is.

Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke elmondta: a szakintézmények és az oktatási létesítmények támogatása nagyon fontos a Pro Wood Regionális Fa és Bútoripari Klaszter létrehozásában, hiszen így biztosítva van a megfelelő tudományos háttér is az ipar fejlesztéséhez. „A hatékony képviselet lehetővé teszi, hogy a nagyobb befektetőket és nagyobb értékesítőket sikeresen célozhassák a helyi vállalkozók” – közölte a tanácselnök.

Kovászna Megye Tanácsának részvételét a klaszterben a következő tanácsülés keretében újabb döntéssel erősítik meg.