Itt vagy: » Hírek » Kovászna megyében a külföldi diák-önkormányzati konferencia

Kovászna megyében a külföldi diák-önkormányzati konferencia

2010. február 22., hétfő

A Diákönkormányzatok Kelettől Nyugatig nevet viselő projekt a franciaországi Sarthe, Zala és Kovászna megyei iskolások együttműködésének az eredménye. A projekt célja, hogy az Európai Unión belül ne csak önkormányzati szinten, hanem lehetőség szerint minél szélesebb területen működjenek együtt a résztvevők.

A program futamideje másfél év, költségvetése 50 000 euró, amelyet uniós alapokból finanszíroznak. Az elmúlt évben a háromszéki és magyarországi gyerekek látogattak Franciaországba, jelen pillanatban pedig a külföldi diákok vendégeskednek Árkoson.

A fiatalokat érintő kérdések megvitatása, szakmai képzés, illetve különböző stratégiák kidolgozása mellett még Kovászna megyei kirándulásra is futotta. Bár a projekt jövő évben véget ér, a három megye ifjúsági szervezetei között nem szakad meg az együttműködés. A Kovászna megyei Europe Direct iroda munkatársai közös tábor szervezésén dolgoznak. A február 20 – 24 között Árkoson zajló tanácskozáson tapasztalatcserére, ifjúságpolitikai kérdések megvitatására és a diákönkormányzatok által szervezett rendezvények, programok kiértékelésére is sor került.

Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke elmondta, a megyei önkormányzat továbbra is támogatja a több országot is érintő kezdeményezéseket, hiszen ezekből az együttműködések hosszú távon egyre több területet érintenek.