Itt vagy: » Hírek » Katasztrófavédelmi egységet hoznak létre Baróton

Katasztrófavédelmi egységet hoznak létre Baróton

2015. július 16., csütörtök

Kovászna Megye Tanácsa negyed millió lejjel támogatja a Kommandó és Papolc közötti útszakasz felújítását, valamint 200 000 lejjel járul hozza, hogy Baróton a katasztrófavédelmi egység munkapontot nyisson és a járművek részére garázst építsenek – döntött a megyei önkormányzat testülete július 10-én, pénteken, rendkívüli tanácsülésen.

A megyei önkormányzat a rendelkezésére álló tartalékalapból 245 530 lejjel járul hozzá a Papolc-Kommandó közötti erdei utak rehabilitálásához. „A tanács által elfogadott határozattal több problémát is megoldunk: a Zágon község számára jóváhagyott összegből megoldjuk az esőzések miatt jelentősen megrongálódott erdei út felújítását, ami lehetővé teszi a kommandói lakosok biztonságos közlekedését. Ezzel egy időben felgyorsítjuk Kovászna fürdőváros és Kommandó közötti vízvezetési munkálatokat is, hogy a kivitelező minél hamarabb befejezze a munkálatokat, és az út helyreállítását” - fogalmazott Tamás Sándor, megyei tanács-elnök.

Katasztrófavédelmi egységet hoznak létre Erdővidéken, amelyhez Barót város, Nagyajta, Nagybacon, Bölön, Bardoc, Vargyas községek és a Kovászna Megyei Készenléti Felügyelőség is társult. A bereckihez hasonló, adott esetben egész Erdővidéket kiszolgáló állandó katasztrófavédelmi egység járműveinek garázst építenek, amelyhez a megyei önkormányzat 200 000 lejjel járul hozzá. Az elnök a téma kapcsán elmondta: „Elengedhetetlen, hogy a megye különböző térségei katasztrófavédelmi bázissal és felszereléssel rendelkezzenek, hiszen vészhelyzet esetén gyorsabban és hatékonyabban orvosolni tudják az adott problémát, nyilvánvalóan gyorsabban tudnak reagálni a sürgősségi esetekre, ha nem Sepsiszentgyörgyről kell indulniuk. Az emberek biztonsága az elsőrendű szempont. Ezzel az egységgel immár a megye minden városában lesz kirendeltség.”