Itt vagy: » Hírek » Iskolatáska program idén is - Több mint kétezer csomag

Iskolatáska program idén is - Több mint kétezer csomag

2019. augusztus 16., péntek

Névcédulával ellátott iskolatáska külön lányoknak és fiúknak, grafit és színes ceruza, tolltartó, szendvicses doboz és üzenőfüzet – ezekből a hasznos taneszközökből áll a megyei önkormányzat idei Iskolatáska programjának csomagja.

A 2019-2020-as tanévben több mint kétezer előkészítő osztályos kap ajándékot. A programra idén 123 ezer lejt különített el a megyei tanács, egy csomag értéke pedig 72 lej.

„Jobb adni, mint kapni. Az immár hét éve elindított programunk legnagyobb sikerét és elismerését az jelenti számunkra, hogy minden tanév első napján a gyerekek izgatottan várják az iskolatáskát és a benne rejlő kiegészítőket. A legmenőbb dolog pedig – ahogy mondják – hogy minden előkészítős lánynak és fiúnak egyforma táskája van” – fogalmazott Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.

Hozzátette: amellett természetesen, hogy örömet jelent a kicsiknek a táska, sok családnak nagy segítség is.  Fontos számunkra, hogy megyei önkormányzatként az út-híd-kórház hármasa, az infrastruktúra mellett olyan közösségépítő és támogató programokat is működtessünk, melyek a háromszéki emberek jólétét szolgálják. Ilyen az Iskolatáska program is.

Az iskolatáskákat, a 2019-2020-as tanév első igazgatói értekezletével egybekötött találkozón adják át az oktatási intézmények vezetőinek szeptember elején, így minden kisdiák az iskolakezdés napján, az asztalán találhatja majd az ajándékot.