Itt vagy: » Hírek » Háromszéken segítenek a magyarországi orvosok

Háromszéken segítenek a magyarországi orvosok

2017. május 30., kedd

Ingyenes egészségügyi szűrővizsgálatot végeznek a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Hetényi Géza Kórház orvosai és asszisztensei 2017. június 12-16. között Sepsibükszádon, Mikóújfaluban és a Málnás községhez tartozó Málnásfürdő és Zalánpatak lakói számára.

Kovászna Megye Tanácsa 2013-ban Jász-Nagykun-Szolnok testvérmegyével közösen indította el a hiánypótló egészségügyi szűrőprogramot. Az elmúlt években több ezer háromszéki lakost vizsgáltak meg a Jász-Nagykun-Szolnok megyei, valamint a Bács-Kiskun megyei és a kecskeméti megyei kórház szakemberei. A szűrővizsgálaton már részt vettek Barátos, Kommandó, Sepsibodok, Bereck, Ojtoz és Kézdimartonos község lakói, illetve az erdővidékiek is élhettek a lehetőséggel.

Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke szerint: „A megyei önkormányzat egyik legfontosabb feladata az egészségügyi rendszer rendbetétele. A egészségügyi szűrőprogram által lehetőséget biztosítunk a háromszéki embereknek, hogy részt vegyenek az ingyenes, teljeskörű vizsgálatokon. A tapasztalat azt mutatja, hogy a lakosok, korosztálytól függetlenül szívesen veszik igénybe a magyarországi szakemberek segítségét, akik több esetben is életeket mentettek
azáltal, hogy idejében felismerték egy-egy súlyos betegség tüneteit. A program keretén belül a Hetényi Géza Kórház szakemberei után ősszel egy újabb kecskeméti orvos-csapat látogat a megyénkbe.”

Az egészségügyi dolgozók öt nap alatt szív- és érrendszeri szűrést, kardiológiai, bőrgyógyászati, gyermekgyógyászati, belgyógyászati, szemészeti, neurológiai és fogászati vizsgálatokat végeznek, de lesz csontsűrűség mérés és gyógytorna is.

A vizsgálatokat naponta 9 és 17 óra között végzik a szakemberek: június 12-én és 13-án, hétfőn és kedden, a sepsibükszádi sportcsarnokban ideiglenesen kialakított rendelőben, június 14-én és 15-én, szerdán és csütörtökön a mikóújfalusi sportcsarnokban várják a helyieket. Málnás, Málnásfürdő és Zalánpatak lakót szintén a mikóújfalusi sportcsarnokban fogadják június 16-án, pénteken.