Itt vagy: » Sajtószoba » Sajtófigyelő » Elbocsátó üzenet a megyei tanácstól

Elbocsátó üzenet a megyei tanácstól

2010. augusztus 12., csütörtök

Rábólintottak az önkormányzati képviselők Kovászna Megye Tanácsának tegnapi, bodzafordulói ülésén a testület alárendeltségébe tartozó intézmények átszervezésére, az alkalmazottak számának csökkentésére. Az MPP frakciója azonban jelezte: az alakulat a Nép Ügyvédjéhez fordult az ügyben.

Mint ismeretes, a közalkalmazottak számának felső határát sürgősségi rendelet révén szabályozta a kormány, ez több állás felszámolását, munkahely megszűnését feltételezi. Kovászna Megye Tanácsánál és az alárendelt intézményeknél — Mezőgazdasági Kamara, Bod Péter Megyei Könyvtár, Székely Nemzeti Múzeum, Népművészeti Iskola, Kovászna Megyei Művelődési Központ, Háromszék Táncegyüttes, Árkosi Európai Tanulmányi Központ — az eddigi közel 420 helyett 310 munkahely marad — igaz, sok be nem töltött állást számolnak fel, így az említett intézményekben az elbocsátottak száma félszáz körüli.

A tegnapi tanácsülés kezdetén Kulcsár Terza József, a Magyar Polgári Párt frakcióvezetője javasolta, hogy az átszervezésekről szóló határozatokat vegyék le napirendről, mivel az alakulat a Nép Ügyvédjéhez fordult a rendelet ügyében, az meg az alkotmánybíróságon fellebbezte meg a jogszabályt. Válaszában Tamás Sándor azt mondta, az új szerkezeti felépítéseket a rendelet kibocsátását követő 45 napon belül jóvá kell hagyni, amennyiben kiderül, hogy alkotmányellenes a jogszabály, azonnal visszatérnek a döntésre. A polgáriak egyébként a szavazás során is nemmel voksoltak, Tulit Attila decentralizációellenesnek minősítette a rendeletet, mint mondta, nem tudják elfogadni, hogy a kormány szabja meg az alkalmazottak számát. Az intézményeken belüli átszervezést, hatékonyabb beosztást sürgetett Kiss Tibor, Baka Mátyás viszont arra hívta fel a figyelmet: a menedzseri tervet sem teljesíthetik az intézményvezetők, ha időközben csökkent az alkalmazottak száma, tevékenységük felmérésénél ezzel is számolni kell.

Farcádi Botond

Az eredeti írást ITT találják.