Kovászna Megye Tanácsa

Kovászna Megye Tanácsa megyei szinten létrehozott közigazgatási hatóság, mely a megyei érdekeltségű közszolgáltatások, valamint a községi és városi tanácsok tevékenységének összehangolásáért felel. A megye 45 helyi közigazgatási egységből áll, ezen belül 2 municípium, 3 város és 40 község található. A megyei önkormányzat közigazgatási székhelye Sepsiszentgyörgyön van, a Szabadság tér 4. szám alatt.

Urbanisztika
2021. január 29., péntek

Az Urbanisztikai és Területrendezési Osztály a városrendészeti tanusítványok, alkalmassági  és főépítészmérnöki véleményezések kiadásával, bizonyos városrehabilítációs projektek lebonyolításával, urbanisztikai és területrendezési dokumentációk kezelésével, valamint az igazgatóság fő célkitűzéseinek a megvalósítását elősegítő egyéb hatáskörökkel biztosítja a területrendezéssel kapcsolatos jogi hatáskörök megvalósítását  (teljesítését).

Külkapcsolatok
Érdemes az életet igenekre építeni – Magyar Érdemrend kitüntetéseket vettek át háromszéki személyiségek
2021. április 20., kedd

A magyar közösségnek ezekben a nehéz időkben még inkább szüksége van példamutató személyiségekre, lámpásemberekre, akik igenekre építették életüket, akik megmutatják számunkra a helyes irányt. Kedden Sepsiszentgyörgyön, a Bod Péter Megyei Könyvtárban két háromszéki személyiség vehette át a Magyar Érdemrend kitüntetését. Ft. Dávid György, sepsiszentgyörgyi plébános a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét kapta, Bordás Attila, nyugalmazott tervezőtechnikus pedig Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült.