Itt vagy: » Kovászna Megye Helyi Hivatalos Közlönye » Kovászna Megye Tanácsának Határozatai » 2011 » 2011/39 számú HATÁROZAT Kovászna Megye Tanácsa és Torja Község Tanácsa társulásának jóváhagyására, a Torja-Bálványosfürdő területén található hagyományos gyógyfürdők modernizálása és rehabilitációja érdekében

2011. április 12., kedd

Kovászna Megye Tanácsa, a 2011 február 24-i soros ülésén, elemezve Kovászna Megye Tanácsa elnökének indoklását Kovászna Megye és Torja Község Tanácsa társulásának jóváhagyására, a Torja-Bálványosfürdő területén található hagyományos gyógyfürdők modernizálása és rehabilitációja érdekében,

ROMÁNIA
KOVÁSZNA MEGYE TANÁCSA

2011/39 számú HATÁROZAT

Kovászna Megye Tanácsa,
a 2011 február 24-i soros ülésén,
elemezve Kovászna Megye Tanácsa elnökének indoklását Kovászna Megye és Torja Község Tanácsa társulásának jóváhagyására, a Torja-Bálványosfürdő területén található hagyományos gyógyfürdők modernizálása és rehabilitációja érdekében,

tekintettel:
- a Területfejlesztési és a Jogi és Közigazgatási Igazgatóság közös szakmai jelentését,
- Kovászna Megye Tanácsa szakbizottságainak véleményezését,
figyelembe véve:
- a módosított és kiegészített 2001/215-ös helyi közigazgatási törvény 14-es és 123-es szakaszát,
- az 1998/58-as, a hazai turizmus megszervezésére vonatkozó, a 2001/755-ös Törvénnyel kiegészített, utólag módosított Kormányrendeletet,
- a Kovászna Megye Tanácsa 2008/26-os számú, a Kovászna megyei turizmus 2008–2013 közötti fejlesztésére vonatkozó határozatát,
- a csíkszeredai Lex Fori I.P.U.R.L. által összeállított, a tusnádfürdői Univers Tourist kft. javainak eladására vonatkozó kifüggesztési jegyzőkönyvet,
a módosított és kiegészített 2001/215-ös helyi közigazgatási törvény 91-es szakasz 6-os bekezdés c) betűje és a 97-es szakasz 1-es bekezdése alapján,

ELHATÁROZZA:

1. szakasz – Jóváhagyja Kovászna megye társulását – Kovászna Megye Tanácsa révén – Torja községgel – a torjai helyi tanács által – a bálványosfürdői népi fürdők korszerűsítése és feljavítása céljából.
2. szakasz – Jóváhagyja a társulási keretszerződést a jelen határozat szerves részét képző 1- es számú melléklet szerint.
3. szakasz – (1) Jóváhagyja egyes bálványosfürdői ingatlanok, a Lex Fori I.P.U.R.L. által szervezett kikiáltásos közbeszerzésen való részvételt  nyilvános liciten való megvásárlását, Torja községgel közösen, melyek jelenleg az Univers Tourist Kft. tulajdonában vannak. Az ingatlanok adatai a 2-es számú mellékletben találhatók.
(2) A megvásárolt ingatlanok Kovászna megye és Torja község magántulajdonában lesznek fele-fele arányban.
(3) A Kovászna megyéhez tartozó fél részt Kovászna Megye Tanácsa költségvetéséből fedezik, a törvényeknek megfelelően.
4. szakasz – Felhatalmazza Kovászna Megye Tanácsának elnökét a 2. szakaszban szereplő dokumentum aláírására.
5. szakasz – (1) Felhatalmazza Kovászna Megye Tanácsának elnökét az elbiráló bizottság kinevezésére.
(2) A bizottság feladatait a kinevező dokumentum fogja tartalmazni.
(3) A bizottság 2011 március 10-én, 12.00 órakor részt vesz Kovászna megye nevében, a csíkszeredai Lex Fori I.P.U.R.L. által szervezett nyilvános árverezésen, a 2-es mellékletben szereplő ingatlanok megvásárlása érdekében.
(4) ) Felhatalmazza Kovászna Megye Tanácsának elnökét, hogy a bizottságot kinevező dokumentumban meghatározza a licitálható maximális összeget.
6-os szakasz - az 1-es és 2-es számú mellékletek jelen határozat szerves részét képezik
7-es szakasz - jelen határozat végrehajtásával Kovászna Megye Tanácsa elnökét, a Jogi és Közigazgatási Igazgatóságot és a Területfejlesztési Igazgatóságot bízza meg.

Sepsiszentgyörgy, 2011. február 24.

TAMÁS Sándor
elnök

Ellenjegyezi:
VARGA Zoltán
Kovászna megye jegyzője

ROMÁNIA
KOVÁSZNA MEGYE TANÁCSA
ELNÖK

Ikt. szám: 2011.02.18 /1312

Indoklás
Kovászna megye és Torja Község Tanácsa társulásának jóváhagyására, a Torja-Bálványosfürdő területén található hagyományos gyógyfürdők modernizálása és rehabilitációja érdekében

Kovászna Megye területén számos elhanyagolt állapotban lévő közfürdő van, amelyeket hajdanán népi gyógyfürdőként használtak.
Kovászna megye kezdeményezte e létesítmények felújítását, első fázisban a Zabola községben található székelypetőfalvi Fortyogó fürdőt, valamint a Szentkatolna községben található hatolykai kezelési központot újították föl. E kezdeményezés folytatásában a Torja községben található Bálványosfürdő fejlesztése a cél. Ezek a kis "turisztikai mágnesek" a lakosság gyógykezelését szolgálják, ugyanakkor "élő múzeumokként" is működnek, bemutatva a természeti erőforrások gyógyászatban való hagyományos értékesítési módját, nem utolsó sorban kiváló pihenőhelyek. A bálványosi borvizek gyógyászati jellege évszázadok óta ismert, számos betegség kezelésére használták. Gyógyászati szempontból való kitermelése már 1938-ban elkezdődött.
Ebből a célból Kovászna Megye Tanácsa és Torja Község Tanácsának társulását kezdeményezi a Torja-Bálványosfürdő területén található gyógyfürdők rehabilitálását és modernizálását.
Ennek a célnak elérése érdekében szükséges egyes bálványosfürdői ingatlanok nyilvános liciten való megvásárlása, amelynek jelenlegi tulajdonosa a tusnádfürdői Univers Tourist Kft. A licitet a csíkszeredai Lex Fori I.P.U.R.L. szervezi, amelyre 2011. március 10-én 12 órakor kerül sor.
A társulás céljainak megvalósításához, a felek hozzájárulása fejenként 50%.
Az ingatlanok a megvásárlást követően Kovászna Megye Tanácsa és Torja község magántulajdonába foglaltatnak, az adminisztrálását a két fél látja el.
Tekintettel a fentiekre, javaslom - ebben az értelemben megfogalmazott - határozat-tervezet jóváhagyását.

TAMÁS Sándor
elnök