Itt vagy: » Kovászna Megye Helyi Hivatalos Közlönye » Kovászna Megye Tanácsának Határozatai » 2011 » 2010/192 számú HATÁROZAT a Borvizek útja – 1-es csoport című projekt tárgyát képző ingatlanok átadási kérelméről egyes közigazgatási egységek tulajdonából és a közigazgatási hatóságok kezeléséből

2011. március 3., csütörtök

Kovászna Megye Tanácsa, a 2010. december 22-i soros ülésén, elemezve Kovászna Megye Tanácsa elnökének indoklását a Borvizek útja – 1-es csoport című projekt tárgyát képző egyes ingatlanok átadási kérelméről egyes közigazgatási egységek köztulajdonából és a közigazgatási hatóságok kezeléséből, Kovászna megye köztulajdonába és Kovászna Megye Tanácsa kezelésébe,

ROMÁNIA
KOVÁSZNA MEGYE TANÁCSA

2010/192 számú HATÁROZAT

Kovászna Megye Tanácsa,
a 2010. december 22-i soros ülésén,

figyelembe véve:
- a Területfejlesztési és a Jogi és Közigazgatási Igazgatóság közös szakmai jelentését, a szakbizottságok véleményezését,
- a módosított és kiegészített 1998/213-as, a köztulajdon és a köztulajdon jogi rendszerét tartalmazó törvényt,

a módosított és kiegészített 2001/215-ös helyi közigazgatási törvény 91-es szakasz 1-es bekezdés „f” betűje és a 97 – szakasz 1-es bekezdése alapján,

ELHATÁROZZA:

1. szakasz – Jóváhagyja a Borvizek útja – 1-es csoport című projekt tárgyát képző egyes ingatlanok átadási kérelmét egyes közigazgatási egységek köztulajdonából és a közigazgatási hatóságok kezeléséből, Kovászna megye köztulajdonába és Kovászna Megye Tanácsa kezelésébe, a jelen határozat szerves részét képző melléklet szerint, a beruházás megvalósításának tartamára.
2. szakasz – Kovászna Megye Tanácsa kötelezettséget vállal az 1. szakasz szerint átvett területek és ingatlanok rendeltetésének megőrzésére.
3. szakasz – Az ingatlan átadás – átvevés az érdekelt felek között megkötött protokollúm szerint történik, az átadás időpontjának megfelelő leltári értéken.
4. szakasz – Jelen határozat végrehajtásával Kovászna Megye Tanácsa elnökét és a megyei tanács keretén belül működő Területfejlesztési Igazgatóságot és Jogi és Közigazgatási Igazgatóságot bízza meg.

Sepsiszentgyörgy, 2010. december 22.

TAMÁS Sándor
elnök

Ellenjegyzi
Varga Zoltán
Kovászna megye jegyzője

ROMÁNIA
KOVÁSZNA MEGYE TANÁCSA
ELNÖK

Ikt. szám: 2010.12.20 / 12761

INDOKLÁS

A Phare 2004-2006 Gazdasági-szociális Kohézió Program, nagy regionális infrastruktúra pályázatok keretében letett, a “Borvizek útja” 1–es Csoport, Kovászna megye, című pályázat fő célkitüzése a turizmus-infrastruktúra fejlesztése, a balneo-turizmus fellendítése térségünkben.
A pályázatban megvalósítandó objektumok:
Sz.
Település
Megvalósítás
Barót város
a városi strand 2 fürdőmedencéjének rehabilitációja,
új öltöző építése
Bölön község
Egészség háza építése + bekötőút és parkirozók kialakítása
Sepsibükkszád
„A vulkanikus kőzetek park”- jának kialakítása
Bodok község-Oltszem falu
mofetta kialakítása + Egészség háza, a meglévő borvízforrások környezetének rendbetétele
Bereck község-Martonos falu
a kénes gyógyfürdőhelyhez vezető 1,8 km-es út rehabilitációja + villanyvezetés
Málnás község-Málnásfürdő falu
2 borvízforrás rendbetétele + Egészség háza építése, a meglévő park rendezése
Sepsiszentgyörgy – Sugás fürdő
borvízforrások rendbetétele, csatornázás és Egészség háza építése, tájépítészet
Előpatak község
Egészség háza építése, tájépítészet

A Kivitelező a temesvári CONFORT Rt. és a magyarországi BETONUT Z.R.T. konzorcium.
A pályázat összértéke, a finanszírozási szerződés szerint 5.461.295,84 Euro, ÁFA nélkül:
Phare hozzájárulás
2.616.506,84 Euro
Hozzájárulás a Nemzeti Alapból
872.168,94 Euro
A helyhatóságok önrésze
1.972.620,06 Euro
Összesen
5.461.295,84 Euro

Helyhatóságok hozzájárulásaként, eddig 569.166 Euro önrész volt kifizetve: 15 %-os előleg az elszámolható költségekre + 15%-os előleg az el nem számolható költségekre + az első részleges fizetési bizonylatra + a második részleges fizetési bizonylatra.
A fennmaradó szükséges helyhatósági hozzájárulás a beruházás befejezéséig 1.466.682 Euro.

Figyelembe véve az általánosan nehéz gazdasági helyzetet, a  nagy pénzügyi nehézségeket, amellyel a helyhatóságok küszködnek, és amelyet a polgármesterek közöltek a rendszeres találkozókon, figyelembe véve a minimálisra csökkentett helyhatósági költségvetéseket, oda jutott a helyzet, hogy a partner helyhatóságok képtelenek az önrészek kifizetése révén a pályázat pénzügyi fenntartására.

Mint a Kedvezményezett képviselője, Kovászna Megye Tanácsa átveszi a pályázatot a munkálatok időszakára, a munkálatok befelyezését követő átvétel után pedig, a beruházás átadódik a kedvezményezett település tulajdonába és használatába.

Figyelembe véve a fentieket, elfogadásra javasolom a Borvizek útja – 1-es csoport című projekt tárgyát képző ingatlanok átadási kérelméről egyes közigazgatási egységek tulajdonából és a közigazgatási hatóságok kezeléséből, Kovászna megye köztulajdonába és Kovászna Megye Tanácsa kezelésébe című határozattervezetet.

TAMÁS Sándor
elnök

A melléklet román nyelven megtekinthető itt.