Itt vagy: » Kovászna Megye Helyi Hivatalos Közlönye » Kovászna Megye Tanácsának Határozatai » 2011 » 2010/174 számú HATÁROZAT a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület Alapító okiratának és Alapszabályzatának módosításáról

2011. február 10., csütörtök

Kovászna Megye Tanácsa, a 2010. november 25-i soros ülésén, elemezve Kovászna Megye Tanácsa elnökének indoklását a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület Alapító okiratának és Alapszabályzatának módosításáról;

ROMÁNIA
KOVÁSZNA MEGYE TANÁCSA

2010/174 számú HATÁROZAT

Kovászna Megye Tanácsa,
a 2010. november 25-i soros ülésén;
elemezve Kovászna Megye Tanácsa elnökének indoklását a Kovászna Megye Turizmusáért  Egyesület Alapító okiratának és Alapszabályzatának módosításáról;

figyelembe véve:
- a Területfejlesztési Igazgatóság jelentését;
a szakbizottságok ez irányú döntéseit;
- a 2000/26-os számú, az egyesületekre és alapítványokra vonatkozó kormányrendelet 33. cikkelyét, az utólagos módosításokkal és kiegészítésekkel;
- a 2001/215-ös számú Helyi közigazgatási törvény 11, 12, 13 cikkelyét az utólagos módosításokkal és kiegészítésekkel;
- a 2006/273-as számú helyi közpénzügyi törvény 35. bekezdésének (3) alpontját, annak minden utólagos módosításaival és kiegészítéseivel;
- Kovászna Megye Tanácsának 2007/124-es számú határozatát, amely Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy municípium társulásáról szól a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület létrehozása érdekében;
- a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület 10/18.11.2010 számú Határozatát,

a 2001/215-ös számú, újraközölt, utólag módosított és kiegészített helyi közigazgatási törvény 91. szakasz (1) bekezdésének f) betűje valamint a 97. szakasz (1) bekezdésének értelmében,

ELHATÁROZZA:

1. szakasz – Jóváhagyja a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület Alapító okiratának módosítását jelen határozat 1. számú mellékletében megtalálható Alapító okirat 3. számú Melléklet-tervezet szerint.
2. szakasz – Jóváhagyja a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület Alapszabályzatának módosítását a jelen határozat 2. számú mellékletében megtalálható Alapszabályzat 3. számú Melléklet-tervezet szerint.
3. szakasz – Az 1. és 2. számú mellékletek jelen határozat szerves részét képezik.
4. szakasz – Csoma Szidónia, romániai lakós, születésének ideje 1982. október 20., születésének helye: Sepsiszentgyörgy, állandó lakhelye: Sepsiszentgyörgy, személyi száma: 2821020142609, személyazonossági kártya: KV/091885, kelt 2003.04.23, Sepsiszentgyörgy, felhatalmazást nyer, hogy eleget tegyen a törvény által előírt eljárásoknak, és beiktassa a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület Alapító okiratának valamint Alapszabályzatának módosítását a sepsiszentgyörgyi Bírósági Jegyzői Iroda mellett működő Egyesületek és Alapítványok Jegyzékébe.
5. szakasz – Jelen határozat végrehajtásával Kovászna Megye Tanácsa elnökét bízza meg.

Sepsiszentgyörgy, 2010. november 25.

TAMÁS Sándor
elnök

Ellenjegyzi,
VARGA Zoltán
Kovászna megye jegyzője

ROMÁNIA
KOVÁSZNA MEGYE TANÁCSA
ELNÖK

Ikt.sz. 11845/2010.11.25.

INDOKLÁS

A Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület 3 évvel ezelőtt jött létre, Kovászna Megye Tanácsának (124/2007 sz. Határozat) és Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsának (161/2007 sz. Határozat) anyagi hozzájárulásával, a Kovászna megyei idegenforgalom támogatását és fejlesztését tűzve ki célul. Ebben az évben csatlakozott Kovászna város is (31/2010 sz. Határozat).
Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa szeretné bővíteni az Egyesület tevékenységi körét, ezért az anyagi hozzájárulást is növeli 1 lej/lakosról 1,4 lej/lakosra. Kovászna Megye Tanácsának és Kovászna városnak pénzbeli hozzájárulása nem változik.
A Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület Vezetőtanácsának 2010. november 17-i Határozatának értelmében, az Alapszabályzat 21. bekezdésének d.) és j.) pontját figyelembe véve, javaslom az Alapító okirat 7. bekezdésének (3) szakaszának b pontjának módosítását, mely a tagok pénzügyi hozzájárulásáról szól.
Ennek értelmében módosítani kell az Egyesület Alapító okiratát, valamint Alapszabályzatát, melyet mindhárom tanács, azaz Kovászna Megye Tanácsa, Sepsiszentgyörgy Municípium Helyi Tanácsa és Kovászna Város Helyi Tanácsa is el kell fogadjon.
Kérem, hogy ezen változtatásokat sürgősségi eljárással fogadják el, mivel az év végéig be kell jegyeztetni a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület Alapító okiratának valamint Alapszabályzatának módosítását a sepsiszentgyörgyi Bírósági Jegyzői Iroda mellett működő Egyesületek és Alapítványok Jegyzékébe.
Figyelembe véve a fentieket, javaslom Kovászna Megye Tanácsának, hogy vitassa meg és fogadja el a Határozattervezetet.

Tamás Sándor
elnök

Az 1-es számú melléklet román nyelven megtekinthető itt.
A 2-es számú melléklet román nyelven megtekinthető itt.